Seçim öncesinde AKP’de olan Üsküdar Belediyesi’nden Ensar Vakfı yöneticisine milyonluk ihaleler

Yerel seçimlerden önce AKP’de olan Üsküdar Belediyesi, şimdiye kadar verdiği ihalelerle dikkati çekti. İhale verilen şirketler arasında Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in yöneticisi olduğu Şirin Kardeşler Gıda İnşaat ve Şirin’in aile şirketi olarak bilinen Akis Yiyecek ve İhtiyaç Maddeleri isimli iki şirket de var.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün aktardığına göre, geçen günlerde belediyenin Şirin’in yöneticisi olduğu Şirin Kardeşler isimli şirkete 137 milyon 147 bin TL’lik gıda ve mutfak servis malzemeleri ihalesi verildiği ortaya çıkmıştı. Konuyla ilgili tartışmalar sürerken Şirin’in kardeşlerinin yöneticisi olduğu Akis Yiyecek ve İhtiyaç Maddeleri isimli şirkete de 12 milyon 953 bin TL’lik şarküteri malzemeleri alımı ihalesi verildiği öğrenildi. Bu ihalelere yalnızca bir şirketin katılmış olması da dikkati çekti.

Aile Şirin Kardeşler isimli şirketleriyle bugüne dek 38 kamu ihalesi aldı. Şirket bu ihalelerin 21 tanesi ise Üsküdar Belediyesi’nden aldı. İhalelerin toplam bedeli 355 milyon 140 bin TL.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x